Meiping Kina
2016-11-18
422403
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 12 000 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1900-tal, meiping, dekor av kejsardrakar vid den brinnande pärlan, botten med Qianlongs märke, höjd ca 31 cm
Proveniens: inköpt på Bonhams, London