Glasservis
2016-11-18
422253
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
GLASSERVIS, 30 dlr, 1900-talets andra hälft, rutslipad dekor, hexagonal fot, bestående av: 8 vitvinsglas (16 cm), 11 rödvinsglas (18 cm), 11 selterglas
Medföljande 4 vinvinsglas med fotnagg, 1 rödvinsglas med fotnagg, 1 selternagg med mynningsnagg