Bestick silver
2016-11-17
422202
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 20 000 SEK |
BESTICK, 163 dlr, silver, Finland, bestående av: 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 matskedar, 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 12 bordsskedar, 12 fiskgafflar, 12 fiskknivar, 12 smörgåsgafflar, 12 smörgåsknivar, 12 teskedar, 12 kaffeskedar, 12 förgyllda moccaskedar, fiskspade, 6 smörknivar, totalvikt exkl. knivar ca 3430 g
Med monogram, knivar med slitage