Bägare 1700-tal silver
2016-11-18
422189
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BÄGARE, silver, 1700-tal, trumpetformad, godronnerad fot, graverad dekor, ägarmonogram med dateringar 1760 samt 1781, stämplad "ET", höjd 21,5 cm, vikt ca 395 g