Oidentierad konstnär
2016-11-16
421225
| Klubbat belopp | 1 000 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
OIDENTIFIERAD KONSTNÄR, 1800-talets andra hälft, mansporträtt som enligt påskrift på spännramen föreställer Ivan Wasiljevitch (Scarm?) som anges vara farfar till Alexander Sundström, olja på dubblerad duk, dagermått 65 x 55 cm.
Omfattande krackelyr, färgbortfall i hörnen.