Skedar 9 st silver 17/1800-tal
2016-11-15
421203
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MATSKEDAR, 9 st, silver, varav 1 st Johan Ehrendahl 1733 Borås, 8 st, 1800-talets första hälft, total vikt ca 406 g
Slitage, inskriptioner