Skedar 1700-tal
2016-11-15
421202
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 800 SEK |
SKEDAR, 3 st., silver, 1 par av Lorentz Lindegren Borås 1793, skaften med graverad dekor resp. Lorenz Reutz Göteborg 1788, total vikt ca 162 g
Slitage, graverade initialer monogramstämpel