Bordslampa 1800-tal
2016-11-14
420737
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 10 000 SEK |
BORDSLAMPA, 1800-tal, sannolikt Ryssland, förgylld brons, postament med dekor av lyra, akantushölstrad och räfflad pelare, total höjd ca 90 cm
Smärre slitage, omarbetad för el