Lampe à bouillette 1800-tal
2016-11-12
420731
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
LAMPE À BOUILLETTE, 1800-tal, sannolikt Ryssland, för 2 ljus, montering i mässing och stål, bemålad skärm i plåt, fotplatta i bleu turquin, höj- och sänkbar ljushållare och skärm, höjd 61 cm
Slitage, borrad och omarbetad för el, skärmen med senare bemålning