Lucinis Samling
2016-11-13
420664
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TENIERS (omkring 1700), hans efterföljare: Gästabudsscen, olja på duk, ca 59x83 cm
EXPERTIS: Cabinet Turquin, Stéphane Pinta, Paris (nr 17)
PROVENIENS: Ermanno Lucini samling
Lagningar, smärre ytskador