Bägare Carl Fahlberg Uppsala 1700-tal
2016-11-10
420296
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BÄGARE, silver, Carl Nilsson Fahlberg, Uppsala 1771, förgylld insida, mynning med graverad akantusbård, höjd 10 cm, vikt 93 g
Botten med smärre lagningar