Bägare Gustaf Sjöberg Falun 1700-tal
2016-11-10
419753
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BÄGARE, silver, Gustaf Sjöberg (verksam 1778-1788) Falun 1779, svisselerad dekor, livet med ägariniatialer, foten med vågband i relief, höjd 8, vikt ca 56 g
Smärre slitage