Brandy pans silver London
2016-11-07
419367
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
PANNOR, 3 st., s.k. brandy pans, sterlingsilver, olika storlekar, svarvade trähandtag, otydliga tillverkarstämplar, samtliga stämplade London varav två årsstämplade 1731 resp.1744 samt en 1800-tal, höjd 5,5-7 cm
Bucklor, den större med graverat monogram på liv