Ring 18k guld med syntetisk färgskiftande safir
Klubbat för:
1 300 SEK
1 000 SEK
RING, 18 k guld, syntetisk färgskiftande safir, Juvelerare Oskar Waleby, Stockholm 1947, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 5,3 g
Lätt ytslitage, gravyr på insida av ringskena, mindre nagg på fasettkanter
418558
2016-11-10