Skål Qianlong (1736-95)
2016-11-05
418501
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, Qianlong (1736-95), konturerat brätte, dekor i underglasyrblått med motiv av hägrar, höjd ca 7,5, 32x25 cm
Skador, nötningar