Ljuskrona oscariansk
2016-11-04
418424
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, 8 ljusarmar, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 78, diameter 48 cm
Smärre skador