Ljuskrona oscariansk
2016-11-04
418422
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 6 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 75, diameter 53 cm