Ljuskrona oscariansk
2016-11-04
418421
| Klubbat belopp | 3 800 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-talets slut, oscariansk, för 8 ljus, förgylld stomme, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 74, diameter 50 cm