Matservis Rörstrand
2016-11-04
418309
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
RÖRSTRAND, matservis, 35 dlr., 1900-talets början, flintgods, dekor i svart av orientaliska figurscener, bestående av 9 djupa tallrikar, 21 mattallrikar, 2 assietter, 3 uppläggningsfat
Någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma, Skadade delar medföljer 3 djupa tallrikar, 5 mattallrikar, 4 assietter, karott med lock