Tema allmoge bonad
Klubbat för:
5 400 SEK
6 000 SEK
LARSHANS PER PERSSON (Björkberg, 1820-1879): "De tio jumfrur som woro af lika sinnen fem visa och fåvitska fem", signerad och daterad PPS 1854, målad på väv, ca 59x135 cm
Uppfodrad, smärre skador och fläckar
418062
2016-11-03