Snusdosor silver omkring 1900
2016-11-20
417660
| Klubbat belopp | 1 500 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SNUSDOSOR, 4 st., silver, omkring 1900, rektangulära med fällock, rundade hörn, invändigt förgyllda, längd 4,5-9,5 cm, total vikt ca 230 g
Graverat namn och vapen, bucklor, slitage