Brevkniv
2016-11-01
417500
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 1 200 SEK |
BREVKNIV, sigillstamp, tumstock, spruta, objekt mandelformat, de två senare i ben och horn och de tre första i elfenben, brevknivens blad i silver, stämplat 1944, 1800/1900-tal, brevknivens längd ca 23 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage