Träskulptur Kina
2016-10-29
416335
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
TRÄSKULPTUR i form av sittande äldre man, 1600/1700-tal, skulpturen är krederad och bronserad, yngre sockel medföljer, höjd (utan sockel) ca 28 cm.
Stora bortfall av ytbehandlingen, bruks och åldersrelaterat slitage.