Bärtallrikar Kina famille rose
2016-10-26
415476
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
BÄRTALLRIKAR, 4+4, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, europeiserande dekor av blommor i emaljfärger, järnoxid samt guld, diameter ca 16-17 cm
Nagg, lagningar, sprickor