Klubbat för:
4 200 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
RÖKELSEKAR, SKÅLAR, 3 dlr., porslin, Kina, 18/1900-tal, celadon, oxblod samt underglasyrblått, diameter ca 17-18 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre nagg, märken
415072
2016-10-25
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner