Gustaviansk karmstol
2016-10-24
415007
| Klubbat belopp | 350 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KARMSTOL, gustaviansk modell, provinsarbete, 1800-tal, bemålad i pärlgrått, ryggbricka med spjälknippe, träskuren dekor, stoppad tygklädd sits, sitthöjd ca 45 cm
Senare stoppning och klädsel, slitage och hål i klädsel, senare komplettering