Urna Kina Qianlong
2016-10-24
414786
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
URNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), hänklar i form av drakar, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, höjd ca 20 cm
Lock saknas, lagningar, skador