Skål Guangxu
2016-10-24
414777
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, porslin, Kina, 1900-tal, dekor av klippavsats med blommor i emaljfärger samt järnoxid, botten med Guangxus sex karaktärers märke, diameter ca 15 cm, höjd ca 6,5 cm
Dekoren med smärre slitage