Månskensampel 1800-tal
2016-10-17
413750
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
MÅNSKENSAMPEL, 1800-talets slut, delvis förgylld, mässing, botten med ljushållare, elektrifierad, höjd ca 93 cm
Renoverad, kompletterad, senare elektrifierad