Stekfat Kina
2016-10-17
413674
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av palatsträdgård med påfåglar och pioner, botten med stämpel, ca 44x37 cm
Enstaka nagg och glasyrslitage