Skål silver 1700-talets slut
2016-10-20
412852
| Klubbat belopp | 1 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
SKÅL, silver, oidentifierade stämplar, sannolikt Danmark 1700-talets slut, oval på oval fot, graverad dekor, längd 14,3 cm, prickat namn och årtal 1781, vikt ca 89 g