Ljuskrona 1900-tal
2016-10-14
412829
| Klubbat belopp | 4 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, gustaviansk stil, olikslipade prismor, stomme i mässing, sex ljusarmar, elektrifierad, höjd ca 65, diameter ca 50 cm