Skålfat Kina 1800-tal
2016-10-12
412590
| Klubbat belopp | 850 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SKÅLFAT, 1 par, porslin, Japan, 1800-tal, dekor av sångfågel vid krysantemum i underglasyrblått, diameter ca 24 cm
Ett fat med smärre kantnagg