Tallrikar Kina Qianlong
2016-10-12
412427
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
TALLRIKAR, 5 st., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), en av djup modell, varierande dekor av blommor i underglasyrblått, diameter ca 23 cm
Nagg, en med lagning, 2 med sprickor