Uppläggningsfat Kina
2016-10-12
412324
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), konturerat brätte, dekor av strödda blomsterkvistar i underglasyrblått, längd ca 34 cm
Slitage, nagg