Terrin Kompaniporslin 1700-talets slut
2016-10-12
412315
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
TERRIN, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), 1700-talets slut, kompaniporslin, europeiserande dekor av blommor i sepia, vridna hänklar samt lockknopp i form av frukt, längd 35 cm
Locket med obetydligt nagg, mindre glasyrspricka