Tekanna
2016-10-11
411692
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
TEKANNA, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), jesuitporslin, dekor av jaktgudinnan Diana i sepia, guld, längd ca 7,5 cm
Pipen med ifyllt nagg, livet med spricka, hänkeln med spricka, locket med kantlagningar