Kåsa silver 1848
2016-10-08
411640
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
KÅSA, silver, Anders Bollwij, Falun 1848, punsad och ciselerad, längd ca 11,5 cm, vikt ca 29,5 g
Åldersrelaterat slitage, bucklor och skevheter, ena hänkeln med lagning, andra hänkeln med gravyr undertill: "Håll, A. A.S."