Tillbaka till katalog
Henry Moore färglitografi
Klubbat för:
450 SEK
Estimate
1 000 SEK
Description
HENRY MOORE (1898-1986): Heads, Figures and Ideas, färglitografi med Henry Moore vattenstämpel, bladstorlek 46x32 cm, oramad
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm
Condition
Auktionsnummer:
411570
Date:
2016-10-22