Joan Ponç färglitografier
2016-10-22
411282
| Klubbat belopp | 2 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
JOAN PONÇ (1927-1984): (5) Diabolias, signerade och numrerade 36/150, färglitografi, 51x51 cm, oramade
PROVENIENS: Stefan Schueler (1920-2015), Svensk bokhandlare som 1972 grundade den sk. "Konst-Bibliofilen" i Gamla Stan, Stockholm