Vas Rörstrand
2016-10-05
410733
| Klubbat belopp | 1 100 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
RÖRSTRAND, vas, 1900-talets början, dekor av vita stockrosor mot grönvittonande fond, mynningen med gulddekor, undertill märkt Rörstrand, höjd ca 42 cm
Glasyren med krackelyrer