Ampel i alabaster
2016-10-03
410314
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
AMPEL, alabaster, 1900-talets första hälft, reliefdekor, 3 ljuspunkter, fästen i metall i form av fleuronger, höjd ca 70, diameter 50 cm
Smärre kantnagg