Dosor silver 1800-tal
2016-10-02
410026
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
DOSOR, 2 st, silver, 1846 resp 1858, invändigt förgyllda, med ciselerad dekor av hund och slingor resp. reliefdekor, höjd 1,5, 8x4,5, resp 2, 8x5 cm, vikt ca 195 g
Slitage