Ring rosenstenar 1800-tal
2016-10-08
409615
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 500 SEK |
RING, 18 k guld och silver, i form av fyrklöver, dekor med 5 diamanter med rosenslipning, 1800-talets andra hälft, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 2,9 g, etui ej original medföljer