Karaff kannor Spanien resp Böhmen
Klubbat för:
1 300 SEK
2 000 SEK
KARAFF, KANNA, Spanien, 1700-talets slut/ 1800-talets första hälft, La Granja, etsad dekor, kannan med spår av förgyllning, höjd ca 30 resp 19 cm, KARAFF, Böhmen, 17/1800-tal, slipad dekor, höjd ca 27 cm
Karaffen med större fotnagg
409267
2016-09-30