Tallrikar Kina 1700-tal
2016-09-30
409218
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TALLRIKAR, 8 st, TALLRIKAR, djupa, 7 st, porslin, Kina, qianlong, dekor i underglasyrblått av flodlandskap med pagoder, diameter ca 23 resp 22,5 cm
Smärre sprickor och nagg