Ljusstakar skål silver 1800-talets slut
2016-09-30
409178
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
LJUSSTAKAR, 1 par, silver, 1870, dekor med meanderslinga, höjd 19 cm, SKÅL PÅ FOT, med hänklar, silver, Köpenhamn, 1892, invändigt förgylld, höjd 9 cm, skålens vikt ca 139 g
Bruksslitage