Ring med diamanter
2016-10-04
409088
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
RING, 18 k guld samt infattning i silver, 1800-talets andra hälft, blå emalj samt diamanter med rosenslipning, ringstorlek ca 17 mm, total vikt 3,2 g
Smärre lagning/tennlödning, emaljskador