Väggapplique rokoko
2016-09-29
409063
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 8 000 SEK |
VÄGGAPPLIQUE, 1700-tal, rokoko, för 4 blockljus, förgylld skuren trädekor på smidesstomme, senare förnicklade droppbrickor, höjd ca 68 cm
Senare förgyllning och droppbrickor, sprickor, mindre dekorelement saknas