Axel Erdmann oljemålning
2016-09-26
408249
| Klubbat belopp | 2 800 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
AXEL ERDMANN (1873-1954): "Anna i fiskarhamnen",
signerad och daterad Ax. Erdmann Stockholm 1902, à tergo med påskrift "Doktor Erik Stridsberg / Nybrogatan", olja på pannå, ca 42x35 cm